doctor emadi-Dr emadi-Dr.emadi-Instagram-آدرس اینستاگرام دکتر عمادی

عوارض بوتاکسبوتاکس مثل هر داروی دیگری می تواند عوارضی هم ایجاد کند اما استفاده از داروی استاندارد بوتاکس و تزریق توسط پزشک حاذق احتمال بروز هر عارضه ای را بشدت کاهش می دهد.

 

لازم به توضیح است که در مورد بعضی از مارکهای بوتاکس خصوصا انواع ارزان تر ممکن است بین میزان واقعی ماده موثر بوتاکس داخل هر ویال با مقداری که روی جعبه اعلام شده تفاوت داشته باشد. در این موارد ممکن است مثلا بجای پانصد واحدی که روی جعبه درج شده بین چهارصد تا ششصد واحد بوتاکس وجود داشته باشد. در صورتیکه مقدار واقعی دارو کمتر از مقدار اعلام شده باشد شما تاثیر کمتری از بوتاکس خواهید دید. و اگر مقدار بیشتری دارو داخل ویال پر شده باشد احتمال بروز عوارض در شما بیشتر خواهد بود.

 

بوتاکس مصارف درمانی و زیبایی فراوانی دارد. بیشترین کاربرد درمانی بوتاکس، درمان سردردهای میگرنی مزمن است. که توسط متخصص مغز و اعصاب انجام می شود.

 

چنانچه مایلید در باره بوتاکس میگرن اطلاعات لازم را کسب کنید(نحوه تزریق، تاثیر روی زیبایی، هزینه و میزان تاثیر) می توانید روی تصویر زیر کلیک کنید:

 

بهترین دکتر بوتاکس ایران

بوتاکس بهترین درمان میگرن مزمن است.

 

ضمنا انجام بوتاکس زیبایی در واقع شایع ترین عمل زیبایی غیر تهاجمی است که در کل جهان انجام می شود. با کلیک روی تصویر زیر با سیر تا پیاز بوتاکس زیبایی آشنا می شوید:

   

بهترین دکتر بوتاکس زیبایی

بوتاکس زیبایی می تواند یک راه موثر برای

جوان ماندن پوست شما باشد.

 

 

در ادامه عوارض بوتاکس را مرور می کنیم:


الف. عوارض جدی اما بسیار نادر تزریق بوتاکس


حساسیت


شاید در باره حساسیت به داروهای تزریقی مانند پنی سیلین شنیده باشید. بسیاری از داروهای تزریقی از جمله بوتاکس می توانند در فردی که بلحاظ ایمنی به داروی مربوطه حساسیت داشته باشد ایجاد شوک آنافیلاکسی کنند.

 

شوک آنافیلاکسی در مورد داروهای استاندارد(و نه بوتاکسهای چینی) بسیار نادر است اما با وجود این باید تزریق بوتاکس توسط یک پزشک و در مطب که دسترسی به امکان احیا وجود دارد انجام شود تا در صورت بروز چنین عارضه ای بیمار سریعا نجات داده شود.


اشکال در بلع


این عارضه در بوتاکس زیبایی نادر و محدود به بوتاکس خطوط عرضی گردن و نیز زاویه سازی صورت(نفرتیتی) می شود.


البته در بوتاکسهای درمانی مثل بوتاکس دیستونی گردنی، عارضه تقریبا شایعی می باشد و با کم شدن اثر بوتاکس بتدریج بهبود می یابد.


دوبینی


بخاطر انتشار بوتاکس به عضلات محرکه چشمها اتفاق می افتد، عارضه تقریبا ناشایعی می باشد و معمولا پس از یک ماه بهبود می یابد.ب. عوارض زیبایی


این عوارض هم بسته به نوع بوتاکس مصرفی، مهارت پزشک، سن فرد و انجام رعایتهای بعد از انجام بوتاکس دارد.
در زیر به عوارض زیبایی بوتاکس می پردازیم:


بالا رفتن نامتناسب دم ابروها


این عارضه ای است که بسیاری از افرادی که بوتاکس انجام می دهند از بروز آن واهمه دارند.

 

البته درصورت تزریق بوتاکس با تکنیک صحیح چنین عارضه ای رخ نخواهد داد. هر چند که در صورت بروز  به راحتی قابل ترمیم خواهد بود.

 

در تصویر سمت راست می بینید که بر اثر تکنیک غلط بوتاکس دم ابروها

به سمت بالا و تاج ابروها به سمت پایین متمایل شده اند.

به خطوط بالای دم ابروها توجه کنید(مفیستو).


پایین آمدن سر ابروها


در این حالت چهره فرد بعد از انجام بوتاکس اخمو بنظر خواهد رسید. این ایراد معمولا در اثر تکنیک ناصحیح تزریق بوتاکس اتفاق می افتد و تا حدی قابل ترمیم است( در صورتیکه فرد هنوز قادر به اخم کردن باشد می توان با تزریق در ماهیچه های ایجاد کننده اخم، دم ابروها را بالاتر آورد. اما اگر حالت مذکور در اثر فلج بیش از حد عضلات میانی پیشانی ایجاد شده باشد ترمیم نخواهد شد).


خطوط ریز بالای قسمت انتهایی(دم) ابروها


به این حالت اصطلاحا "مفیستو" گفته می شود که تقریبا اتفاق شایعی است و برای جلوگیری از آن بهتر است از بالابردن دم ابرو با بوتاکس در افرادی که چنین خطوطی را از قبل دارند خودداری کرد چرا که در اینصورت این خطوط عمیقتر می شوند.

 

اما افرادی که بالای دم ابرو چروک پیشانی دارند باید از قبل بدانند که این خطوط را نمی توان با بوتاکس بصورت کارامد درمان کرد. چرا که تزریق بوتاکس در آن قسمت پیشانی می تواند باعث افتادگی ابروها شود. البته پزشکی که به تعداد زیاد بوتاکس انجام داده باشد می تواند در این زمینه به شما کمک کند و با تزریق متناسب، حد وسط را لحاظ کند که نه دم ابروها پایین بیاید و نه اینکه خطوط ان قسمت بدون درمان رها شوند.


مصنوعی شدن خنده بیمار


درصورتیکه چروکهای پنجه کلاغی دور چشم شما عمیق شده باشد بهتر است فقط حول و حوش سی در صد از بهبود آنها را بپذیرید تا دچار این عارضه نشوید چرا که اگر پزشک بخواهد مقدار بیشتری از بوتاکس را در آن محل تزریق کند امکان انتشار بوتاکس به عضلات کنترل کننده لبهای شما وجود خواهد داشت که در آنصورت حالت خنده شما بسیار غیر طبیعی خواهد شد(خنده شیطانی).


افتادگی ابروها


این عارضه خصوصا در سنین بالاتر شایعتر است. در این سنین اغلب خطوط پیشانی عمیقتر شده اند و در نگاه اول ممکن است بنظر برسد که درمان کاملتر آنها نیاز مند تزریق دوزهای بالاتر بوتاکس است. اما از طرف دیگر این عضلات ضعیفتر هستند و حتی مقادیر نرمال بوتاکس هم می تواند آنها را بصورت کامل فلج کند که این باعث افتادگی ابروها خواهد شد.


برای اجتناب از چنین عارضه ای، در صورتیکه سن شما بالاست و یا چروکهای شما کاملا عمیق شده اند، نباید انتظار صاف شدن کامل چروکهای پیشانی را داشته باشید. تزریق مقدار کمتر بوتاکس چروکهای پیشانی شما را تا اندازه ای درمان می کند اما از افتادگی ابروهای شما جلوگیری خواهد شد.


افتادگی پلک


خوشبختانه در دستان پزشک پرتجربه این عارضه بندرت اتفاق می افتد، اما افتادگی پلک جزو عوارض غیر قابل ترمیم بوتاکس است و تنها با گذر زمان و کم اثر شدن بوتاکس بهبود می یابد. هر چند که این عارضه بصورت موقت و با یک سری قطره های چشمی خاص تا اندازه ای بهبود می یابد.


افتادگی لب


این عارضه در اثر درمان بیش از اندازه نمایش لثه رخ می دهد
نمایش لثه حالتی است که در آن فرد موقع خندیدن، لثه های بالایش مشخص می شود و بوتاکس یک درمان خوب برای آن محسوب می شود.

 

 

 

 

 

اشتراک گذری این مطلب در واتساپ

 


 

بهترین پیج اینستا

 

 

اینستاگرام دکتر عمادی 

 

این مطالب برای شما سودمند خواهند بود:

 بهترین دکتر بوتاکس

بوتاکس میگرن


 

پاسخ به پرسشهای بوتاکس

پاسخ به پرسشهای شما در باره بوتاکس


 

عوارض بوتاکس

بوتاکس چه عوارضی دارد؟


 

قیمت مناسب بوتاکس در تهران

قیمت بوتاکس زیبایی و میگرن با جزئیات


  

مطالب مفید در باره سردرد

 تشخیص و درمان سردردها


بهترین درمان سردرد

درمانهای میگرن


پرهیز غذایی در میگرن

غذاهایی که سردرد را بدتر می کنند


اطلاعات کامل در باره میگرن

هر آنچه لازم است در باره میگرن بدانید


بوتاکس زیبایی طبیعی

بوتاکس میگرن به همراه زیبایی


  

اطلاعات مفید در بار مغز

با مغز خود به زبان ساده آشنا شوید


بی خوابی 

قوانین خواب آرام


اصول تغذیه سالم 

اصول تغذیه سالم برای مغز


 

دیسک کمر، سیاتیک، تنگی کانال نخاع


بهترین دکتر سرگیجه

 

درمان خانگی سرگیجه


درمان فشار مغز 

فشار مغز


 

داروی آلزایمر 

راه پیشگیری از آلزایمر


 

  

درد های عصبی 


 

استفاده از قسمتی یا تمام مطالب این سایت فقط با ذکر منبع بلامانع است

 

 

نظراتــــــ

shirane افسانه گ     3/5/1400
من همیشه بعد از بوتاکس ابروهام بالا میکشه و قیافم مصنوعی میشه چکار باید بکنم
 دکتر فرهاد عمادی متخصص مغز و اعصاب 16/6/1400
بر میگرده به تکنیک تزریق. باید پزشکی براتون تزریق بوتاکس زیباییانجام بده که به آنوتومی عصبها و عضلات صورت تسلط کافی داشته باشه