دیسک، سیاتیک، تنگی نخاع

شما به احتمال زیاد خوب خواهید شد!
😉
درد کمر اغلب در اثر اسپاسم عضلات اطراف ستون فقرات ایجاد می شود و ماهیتی گذرا دارد.
اما یادمان باشد، در طول تکامل "درد" بجای زنگ خطر در جانوران طراحی شده و البته این زنگ خطر خیلی جاها انقدری که باید حساس نیست! مثلا ممکن است وضعیت یک دندان زیادی خراب شده باشد قبل از اینکه شما دردی را احساس کنید و این زنگ بعضی مواقع بی دلیل به صدا در می آید مثل خیلی از سردردهای مبتلایان به میگرن. در مورد کمر بنظر من زنگ خوب عمل می کند. حتی زمانی که درد کمر شما صرفا ناشی از اسپاسم عضلات است این درد حاوی یک پیغام مهم برای شماست: دخل و خرج شما به هم نمی خورد! یعنی فشاری که دارید به ستون فقراتتان وارد می کنید بیشتر از تحمل عضلاتی است که دارند از آن حمایت می کنند، یا فشار را کمتر کنید یا عضلاتتان را تقویت.
اگر هم هیچ کدام را انجام ندهید عضلات دیگر نخواهند توانست مانع انتقال فشار به ستون مهره های شما بشوند نتیجه آرتروز، بیرون زدگی دیسک ها یا ضخیم شدن لیگامنتها(که باعث تنگی کانال نخاع خواهد شد) خواهد بود.
بیش از هشتاد درصد ما حداقل یک بار در طول عمرمان کمردرد را تجربه می کنیم و امروزه کمردرد مزمن باعث افت کیفیت زندگی خیلی آدمهاست. کمردرد آنقدر شایع است که احتمالا یکی از سنگین ترین فشارهای مالی را در سطح کلی به جامعه وارد می کند(صد میلیارد دلار در سال برای کشور آمریکا). این فشار مالی به اندازه غیر قابل باوری قابل کاهش است. فقط با این آموزش که کدام کمردردها جدی هستند و باید پیگیری شوند و اینکه فرد یاد بگیرد چگونه کمردردهایی را که نیاز به مراجعه ندارند را در خانه درمان کند.

در ویدئو زیر دکتر عمادی متخصص مغز و اعصاب و ستون فقرات در باره دیسک کمر، سیاتیک، تنگی کانال نخاع و درمان کمردرد در منزل صحبت می کند.

 

مطالعه مطالب زیر توصیه می شود:

میگرن چیست؟

درمان میگرن

بوتاکس میگرن

بوتاکس زیبایی

بوتاکس های تخصصی

تشنج

ام اس

پارکینسون

سکته مغزی

دردهای عصبی

حافظه

دانش مغز

سایت تخصصی مغز و اعصاب دکتر عمادی  

نظراتــــــ