خستگی

 

آنقدر خستگی مزمن شایع است که احتمال دارد شما هم که این مطلب را مطالعه می کنید دچارش باشید، بدون آنکه بدانید و به آن توجه کرده باشید‌.

◀️ اگر برای داشتن انرژی کافی ناچارید در طول روز از محرکها مثل چای و قهوه و نوشابه های انرژی زا استفاده کنید احتمالا دچار"خستگی مزمن" شده اید

مغز فرمانده بدن و منشا "انرژی" ما می باشد. برای این منظور مغز باید از سلامت کافی برخوردار بوده و تعادل مناسب بین مواد ناقل عصبی آن(نوروترانسمیترها) وجود داشته باشد.

مشکلات خواب، افسردگی و اضطراب، سوء مصرف مواد، بیماریهای سیستمیک از سرماخوردگی گرفته تا بیماریهای کبدی و کلیوی و مشکلات تیروئید همه میتوانند تواناییهای مغز را تحت تاثیر قرار دهند و سطح انرژی فرد افت کند.

گاهی عدم تنظیم صحیح نورهای پیرامون شامل محل کار، مطالعه و استراحت باعث افت انرژی مغز می شود. این مساله بسیار مهم است و دکتر عمادی اختصاصا در مورد آن توضیح داده است که برای مشاهده آن می توانید اینجا کلیک کنید.

گاهی هم تعادل مواد ناقل عصبی بگونه ای بهم می خورد که فرد سطح بالایی از انرژی را تجربه می کند(فاز شیدایی در بیماران دوقطبی).

در مواردی که فرد از سطح انرژی پایینی برخوردار بوده و بطور مزمن احساس خستگی می کند لازم است که به پزشک مراجعه کند تا با پیدا کردن عامل زمینه ای، فرد درمان شود.

 

 

در این ویدئو دکتر عمادی متخصص مغز و اعصاب در باره خستگی مطالب خیلی مهمی را عنوان می کند:

 

 

استفاده از این مطلب با ذکر منبع بلامانع است.

  

مطالعه مطالب زیر توصیه می شود:

میگرن چیست؟

درمان میگرن

بوتاکس میگرن

بوتاکس زیبایی

بوتاکس های تخصصی

تشنج

ام اس

پارکینسون

سکته مغزی

دردهای عصبی

حافظه

دانش مغز

سایت تخصصی مغز و اعصاب دکتر عمادی  

نظراتــــــ